להניב תשואה גם מול אתגרי התקופה: חשיבות עקרון הפיזור בתקופה של טלטלה פוליטית, ביטחונית וכלכלית

מחבר/ת המאמר: יאיר הקמן

תאריך פרסום: 06/11/2023

לסיטואציה הכלכלית המורכבת התווספו באחרונה גם מתחים פוליטיים וסיכונים ביטחוניים, שמעצימים את אי-הוודאות בזירה המקומית ומלבים את התנודתיות בשווקים.
בעתות אלה נדרשים המשקיעים לנקוט בשורה של מהלכים טקטיים שיבטיחו פריסת רשת הגנה אפקטיבית בתמהיל ההשקעות לצד שילוב נכסים עם פוטנציאל להניב תשואה גם מול אתגרי התקופה.

השווקים הפיננסיים תמיד מצאו דרך להעמיד את המשקיעים ברגעי מבחן, חלקם קשים וחלקם עוד יותר. לרוב, היו אלו אירועים מאקרו-כלכליים שטלטלו את הבורסות אולם גם התערערות היציבות הפוליטית והתלקחות בזירה הביטחונית תפקדו לא אחת כטריגרים שהשפיעו על יציבות השווקים בישראל. אלא שבנקודת הזמן הנוכחית מדובר בהתלכדות של כמה סיכונים ורצף אירועים המגיעים מכל חזית – כלכלית, פוליטית וביטחונית – המייצרים יחד נקודת מבחן המאתגרת במיוחד למשקיעים.

בחזית הכלכלית, המאבק העיקש שמנהל בנק ישראל לדיכוי האינפלציה, בדומה למקביליו בעולם, דחף את הריבית לזנק – בפעם התשיעית הרציפות – לשיעור של 4.5%. העלייה החדה והעקבית בסביבת הריבית נותנת אותותיה בשווקים ואת ההשלכות, הישירות והעקיפות, קשה להחמיץ: חברות עסקיות רושמות האטה בקצב הצמיחה לצד שחיקה בשורת הרווח והנמכת תחזיות.

השאירו פרטים

כתבות נוספות

לשיחת הכוונה עם מתכנן פיננסי ללא עלות

דילוג לתוכן